37122653733369716926936723698372136933700

 

Nabór
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tyrawie Wołoskiej w związku z kontynuacją projektu "Mrówczy Świat" i gotowością utrzyamnia Placówki Wsparcia Dziennego Świetlicy " Mrówka " ogłasza nabór do świetlicy dzieci w wieku od 7 do 13 lat.
Ragulamin rekrutacji wraz z dokumentami dostępny jest na stronie Gminy Tyrawa Wołoska lub w budynku świetlicy " Mrówka".
Termin przyjmowania zgłoszeń wyznacza się do 15 wrzesnia 2021r. do godziny 15.30.

Jednocześnie informujemy , że dzieci zakwalifikowane rozpoczną zajęcia w swietlicy od 20 września 2021r. w godzinach 11.30 do 15.30. Liczba miejsc jest ograniczona.
Serdecznie zapraszamy dzieci do uczestnictwa w zajęciach świetlicy. 


 

MRÓWCZY ŚWIAT

PORADNICTWO DLA RODZICÓW
PORADNICTWO DLA RODZICÓW
 W świetlicy „Mrówka” trwa cykl spotkań z zakresu edukacji zdrowotnej, realizowany w ramach projektu pt.: „Mrówczy świat”. Zajęcia prowadzi lekarz stomatolog Pani Katarzyna Skoczyńska. W zajęciach uczestniczą rodzice dzieci uczęszczających do świetlicy.
 
W ramach projektu pt.':”Mrówczy Świat” odbyło się też indywidualne poradnictwo psychologiczne.

Regulaminem Rekrutacji i Uczestnictwa MRÓWCZY ŚWIAT
Gmina Tyrawa Wołoska/Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tyrawie Wołoskiej realizuje projekt pn.: MRÓWCZY ŚWIAT współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa VIII Integracja społeczna Działanie 8.4 Poprawa dostępu do usług wsparcia rodziny i pieczy zastępczej.
Osoby zainteresowane udziałem w Projekcie zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Rekrutacji i Uczestnictwa. W momencie rekrutacji kandydat do projektu powinien złożyć dokumenty, o których mowa w § 5 pkt. A Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie pn. „Mrówczy Świat”.

 
 

Święta w Mrówczym Świecie
Święta w Mrówczym Świecie
 
Z okazji Świąt Wielkanocnych wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego w Tyrawie Wołoskiej przygotowali dekoracje świąteczne. Dzieci wykonały kartki, pisanki, kurczaczki, bociany oraz wiele innych kompozycji. Ręczne wykonanie ozdób wymagało od wychowanków wiele trudu, ale efekt końcowy sprawił dużo radości. 
W „Wielki Czwartek” odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej oraz dzieci ze świetlicy Mrówka. Podczas spotkania podzieliliśmy się symbolicznie paschą i złożyliśmy sobie życzenia.
Wychowankowie z własnoręcznie zrobionymi laurkami i stroikami udali się złożyć życzenia świąteczne władzom Gminy oraz podopiecznym Dziennego Domu Pobytu w Rakowej.

 

„Kochamy Nasze Mamy... i Matkę Naturę”
„Kochamy Nasze Mamy... i Matkę Naturę”
 
         23 maja 2019 r. w świetlicy „Mrówka” odbyło się uroczyste spotkanie z okazji zbliżającego się Dnia Matki. W spotkaniu udział wzięły przede wszystkim mamy dzieci uczęszczających do świetlicy oraz inni członkowie rodzin. W uroczystości uczestniczyli też: wójt gminy Pani Teresa Brzeżawska-Juszczak, zastępca wójta Pan Krystian Domaradzki, skarbnik Pani Dorota Czuryło, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Ewa Sieradzka, koordynator projektu Pani Dorota Stasicka oraz pracownicy GOPS.
Program artystyczny przygotowany przez wychowanków rozpoczął się przedstawieniem teatralnym ukazującym miłość bogini Demeter do swojej córki Kory. Po nim odbył się koncert piosenek o mamie i rodzinie.
Były też życzenia, kwiaty i ekologiczne prezenty. Życzenia wszystkim mamom złożyła również Pani wójt.
Spotkanie z rodzinami dzieci było też okazją do podsumowania tematyki ekologicznej omawianej z wychowankami w ostatnich tygodniach. Zaprezentowano utworzoną wystawę pt.: „Drugie życie rzeczy”.
Zachęcono rodziców do wspólnych prac praktyczno-technicznych z wykorzystywaniem surowców wtórnych (które później będę eksponowane na wystawie).
Spotkanie zakończył słodki poczęstunek  przygotowany przez dzieci poprzedniego dnia, w ramach warsztatów kulinarnych.

 
 

PIKNIK RODZINNY „POWITANIE LATA”
PIKNIK RODZINNY „POWITANIE LATA”
 
4 lipca świetlica „Mrówka” przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zorganizowała piknik rodzinny „Powitanie lata”. W pikniku uczestniczyli byli i obecni wychowankowie wraz z rodzicami, przyjaciółmi oraz zaproszeni goście. Na imprezę składały się:
  • występy dzieci związane tematycznie z Dniem Ojca i latem (program artystyczny pt.: „Tato, już lato!”),
  • wspólne ognisko,
  • gry,
  • zabawy integracyjne,
  • rozgrywki sportowe,
  • działalność plastyczna
  • oraz tańce i zabawy ruchowe.
Wszyscy bardzo dobrze się bawili i miło spędzili czas na świeżym powietrzu.
 

Wakacje w Mrówce 2019
Wakacje w Mrówce 2019

SPOTKANIE Z OKAZJI I ROCZNICY DZIAŁALNOŚCI DZIENNEGO DOMU POBYTU W RAKOWEJ
 
MIĘDZYPOKOLENIONE SPOTKANIE Z OKAZJI
I ROCZNICY DZIAŁALNOŚCI DZIENNEGO DOMU POBYTU W RAKOWEJ
 
 
25 lipca 2019 r. W amfiteatrze, w Tyrawie Wołoskiej odbyło się uroczyste spotkanie z okazji pierwszej rocznicy działalności Dziennego Domu Pobytu w Rakowej. Spotkanie ubarwił program artystyczny wykonany przez wychowanków świetlicy „Mrówka”. Dzieci zrobiły także dekoracje oraz pamiątkowe upominki dla wszystkich zebranych. Seniorzy z wielkim zainteresowaniem i wdzięcznością obejrzeli program przygotowany przez dzieci, włączyli się do wspólnego śpiewu i zabawy. Spotkanie przyczyniło się do integracji międzypokoleniowej. Przyniosło radość zarówno dzieciom jak i seniorom.

 

Wycieczka do Sanoka
Wycieczka do Sanoka
 
W ramach zakończenia wakacji, w dniu 23.08.2019 r. wychowankowie świetlicy „Mrówka” wzięli udział w wycieczce, zorganizowanej do Sanoka. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie obiektów sportowych m.in.: Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Rodzinnego Centrum Sportu i Rekreacji „WIKI”, Stadionu Piłkarsko - Lekkoatletycznego „Wierchy”. Poznanie różnego rodzaju obiektów sportowych rozbudziło w dzieciach chęć uprawiania sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu. Kolejnym punktem wycieczki była zabawa w sali zabaw „Sokoliki Park”, gdzie dzieci miło spędziły czas. Zjedzone tam lody każdemu bardzo smakowały. Następnie wychowankowie wraz z wychowawcami udały się do kina, gdzie pooglądały bajkę „Toy Story 4”. Czas upłyną w miłej atmosferze. Dzieci zaznajomiły się z zasadami właściwego zachowania w kinie. Ostatnim punktem wycieczki był wspólny posiłek w restauracji „Soprano”. Dla dzieci był to ciekawy i aktywnie spędzony dzień w czasie ich wakacji.

 

Narodowe Czytanie w świetlicy „Mrówka”
7  września wychowankowie świetlicy „Mrówka” wzięli udział w akcji Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tyrawie Wołoskiej. Wspólnie przeczytano nowelę Bolesława Prusa „Katarynka”. Czytanie odbyło się w przepięknej scenerii- w miejscu dawnego dworu. W czytaniu uczestniczył zastępca wójta Pan Krystian Domaradzki, wychowankowie, wychowawcy i przedstawiciele rodziców. Po przeczytaniu noweli dzieci wykonywały prace plastyczne będące ilustracją utworu. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Wychowawcy świetlicy „Mrówka” wraz z wychowankami serdecznie dziękują Pani Elżbiecie Białeckiej- kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Pani Bożenie Bobyk- dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury za możliwość udziału w tej ważnej, narodowej akcji.
 

WYCIECZKA DO RZESZOWA
WYCIECZKA DO RZESZOWA
 
 
W dniu 19.09.2019 r. wychowankowie Świetlicy „Mrówka” uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa. Głównym celem podróży było obejrzenie spektaklu teatralnego pt.: „Zaginiony Świat”. Dzieci z przejęciem oraz ogromną chęcią śledziły losy bohaterów przedstawienia, którymi byli: profesor Challanger, dziennikarz Malone oraz jego córka Natalia wraz z całą gromadą dinozaurów. Kolejnym punktem wycieczki było obejrzenie ekspozycji postaci z bajek, baśni, zabawek oraz pooglądanie bajki „Przygody Kota Filemona” w Muzeum Dobranocek. Na sam koniec wychowankowie Świetlicy „Mrówka” udali się do restauracji „Konfitura” na pyszne naleśniki. Dzieci świetnie spędziły czas, mogąc jednocześnie podziwiać architekturę oraz zabytki rzeszowskiego rynku.

 

Dzień języków obcych 2019
W dniu 26.09.2019 r. w Świetlicy „Mrówka”, dzięki uprzejmości Pań- Anny Marciniuk oraz Alicji Jach odbył się Europejski Dzień Języków, który obchodzony jest w całej Europie już od 2001 r. W ramach tego wydarzenia wychowankowie Naszej placówki mogli lepiej poznać język angielski, niemiecki oraz rosyjski. Quizy, malowanie flag, przyporządkowywanie nazw państw do mapy, pooglądanie filmu, słuchanie piosenek w językach obcych, tworzenie wspólnego plakatu czy poznawanie najdłuższych słów w językach obcych miało na celu i przyczyniło się do zrozumienia innych kultur, tradycji i zwyczajów. Dzień minął w świetnej atmosferze i na pewno będzie przez wychowanków świetlicy „Mrówka” kultywowany.
 

Święto Edukacji w Świetlicy „Mrówka”
Święto Edukacji w Świetlicy „Mrówka”
 
Dnia 16.10.2019 r. w świetlicy „Mrówka” odbyło się „Święto Edukacji”, które zostało zainicjowane przez rodziców dzieci uczestniczących w projekcie. W uroczystym spotkaniu uczestniczyli wychowawcy oraz nauczyciele zajęć edukacyjno-wyrównawczych, władze samorządowe naszej gminy, kierownik GOPS wraz z pracownikami, dyrektor GOK w Tyrawie Wołoskiej, rodzice oraz dzieci. Wychowankowie w programie artystycznym podziękowali pedagogom za trud włożony w wychowanie. Słowa podziękowania i wdzięczności skierowane były również dla wszystkich dzięki, którym placówka działa oraz rozwija się. Spotkanie przebiegło w miłej oraz serdecznej atmosferze. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

SPOTKANIE Z ZESPOŁEM TANECZNO – WOKALNYM „TYRAWA WOŁOSKA”
SPOTKANIE Z ZESPOŁEM TANECZNO – WOKALNYM „TYRAWA WOŁOSKA”
 
19 października 2019 r. w świetlicy „Mrówka” odbyło się niecodzienne spotkanie.
Wychowanków świetlicy odwiedził zespół wokalno - taneczny „Tyrawa Wołoska”. Celem spotkania było przekazanie młodemu pokoleniu wiedzy na temat folkloru naszego regionu- strojów, piosenki i tańca.
Członkowie zespołu podzielili się też wrażeniami z pobytu na Podhalu, gdzie spotykali się z dziecięcymi grupami artystycznymi. Wiedzę tam zdobytą przekazali teraz dzieciom uczestniczącym w spotkaniu.
Zespół zaprezentował też pieśni i tańce ze swojego repertuaru. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Miały okazję nauczyć się piosenki ludowej, poznać układy taneczne, sprawdzić swoją wiedzę w konkursie wiedzy o zespole.
Mamy nadzieję, że tak rozpoczęta współpraca będzie owocna i być może w przyszłości młodzi ludzie będą kontynuować dzieło krzewienia tradycji ludowej zapoczątkowanej przez zespół „Tyrawa Wołoska”.

 

Kochani Wychowankowie Świetlicy „Mrówka”, Drodzy Rodzice!
Kochani Wychowankowie Świetlicy „Mrówka”,
Drodzy Rodzice!
 
W związku z przedłużającym się okresem zamknięcia naszej placówki zwracamy się z prośbą, aby po wykonaniu zadań obowiązkowych  zalecanych przez szkołę wychowankowie zrealizowali też niektóre zadania zaplanowane przez świetlicę.
Okres wielkanocny w świetlicy planowaliśmy poświęcić na wykonywanie różnego rodzaju ozdób, dekoracji, tworzenia pisanek różnymi technikami, pogłębiania wiedzy na temat Świąt Wielkanocnych. Tradycją świetlicy stało się organizowanie świątecznych wystaw. W tym roku jest to niemożliwe. Dlatego zachęcamy wychowanków i rodziców do wspólnego tworzenia w domu. Jesteście pomysłowi, kreatywni. Wiele pomysłów można też znaleźć w internecie.  Efekty Waszej pracy utrwalajcie. Róbcie zdjęcia i przesyłajcie je na adres: mchmura@tyrawa.pl.
Zaplanowaliśmy też warsztaty integracyjne z arteterapii dla rodziców                   i dzieci. Planowaliśmy działania artystyczne i kulinarne. Ponieważ w chwili obecnej jest to niewykonalne proponujemy by rodzice włączyli dzieci do przygotowań świątecznych. Będzie to okazja do pogłębiania wiedzy                     o tradycjach świątecznych i nabywania umiejętności przydatnych w życiu codziennym. Z różnych wspólnych działań róbcie dokumentacje fotograficzną. W późniejszym czasie stworzymy wystawę. Najciekawsze fotografie nagrodzimy.
Ogłaszamy też konkurs plastyczny i literacki pt.:”Nie zarażam! W domu siedzę i pogłębiam swoją wiedzę!”. Technika i forma pracy jest dowolna.
Zachęcamy też do swobodnej twórczości plastycznej i słownej.                          Do wspólnego czytania, rozwiązywania zadań logicznych, krzyżówek, itp.
W ramach realizowanego przez naszą placówkę programu „Dzieci uczą rodziców” prosimy o zapoznanie się z materiałami, które są dostępne pod poniższym linkiem: 
https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/
Wykonujcie je w domu przy pomocy rodziców.
Wszystkie informacje dotyczące zajęć z języka polskiego, języka angielskiego oraz informatyki przekazywane będą Państwu telefonicznie.
Kochani!
Jest to trudny okres dla Nas wszystkich ale spróbujcie wykorzystać go maksymalnie. Normalnie nie ma zbyt wiele czasu na wspólne rozmowy, zabawy, wspólne działania. Teraz jest inaczej. Jesteście ze sobą przez cały czas. Nie zmarnujcie tej okazji!
Jednocześnie informujemy, że jesteśmy do Waszej dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań czy problemów oraz wsparcia opiekuńczo-wychowawczego. Również pracownik socjalny oraz asystent rodziny są do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: 13 465 69 25.
 
 
 
Pozdrawiamy Was serdecznie
Kierownik PWD Świetlicy „Mrówka” Bernarda Zwierzyńska
Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  Ewa Sieradzka
Wychowawca Monika Chmura

Życzenia Wielkanocne GOPS

Materiały z informatyki
Materiały z informatyki
 
Materiały do zajęć edukacyjno-wyrównawczych z informatyki znajdują się na stornie
Szkoły Podstawowej w Tyrawie Wołoskiej: https://tyrawa-woloska.edu.pl/zdalne/mrowka.html.
 
Prosimy dzieci o zapoznanie się z nimi i ich wykonanie.
 

 

Wybierz poprzedni miesiąc styczeń 2022 Wybierz następny miesiąc
PN WT ŚR CZ PT SB ND
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Nowe
2020-05-22 07:47:25
NOWY RACHUNEK GMINY
 
Urząd Gminy w Tyrawie Wołoskiej informuje, że wszelkie wpłaty w formie przelewów z tytułu podatków oraz innych płatności (bez opłat za śmieci) na rzecz Gminy Tyrawa Wołoska należy kierować na nowy rachunek bankowy
BGK   nr 38 1130 1105 0005 2485 9520 0001 

Opłaty w formie przelewów za odpady komunalne należy kierować na rachunek bankowy
BGK  nr 11 1130 1105 0005 2485 9520 0002
2018-11-28 09:45:35
OGŁOSZENIE
WÓJT GMINY TYRAWA WOŁOSKA
INFORMUJE, ŻE PRZYJMOWANIE STRON W SPRAWACH INDYWIDUALNYCH ODBYWA SIĘ OD PONIEDZIAŁKU DO ŚRODY
W GODZINACH OD 14.00 DO 15.30
PO WCZEŚNIEJSZYM UZGODNIENIU TELEFONICZNYM
POD NR TEL. 13 46 56 931

 

URZĄD GMINY TYRAWA WOŁOSKA, 38-535 TYRAWA WOŁOSKA 175, TEL. (013) 46 56 931, FAX. (013) 46 56 924, E-MAIL: URZAD@TYRAWA.PL
Produkcja i hosting: ZETO-RZESZÓW Strony www - Strony internetowe - Aplikacje internetowe - Sklepy internetowe - Portale korporacyjne
Nowe zasady dotyczące cookies W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.
[zamknij]